CK World Travel

Novinky

Bad Kleinkirchheim - Zimný špeciál

Hotel Kirchheimerhof 4* Lyžovanie za najlepšiu cenu pre rodiny - detský ski...

celý článok

Predvianočná ponuka v Heiligenblut - Grossglockner

1/ Výhodné Balíčky: 3 noci a 3 dňový ski pass v GrossglocknerAkcia je platná od ...

celý článok

Ischgl -Januárová ponuka

Ischgl - najlepšie lyžiarske stredisko 2018 -  vyhlásené lyžiarskym portálom &qu...

celý článok

Pitztal - sezóna 2018 / 2019

Otvorenie sezóny Pitztal Glacier - 15.09.2018 - 05.05.2019Hochzeiger ski area - ...

celý článok

Zima v Ischgl

Ischgl  - Samnaun /Lech - St.Anton  Termín: 16.2. - 23.2.2019 1/ Landhaus /...

celý článok

Kniežatá Tmy

Deň svätého Mikuláša 6. decembra je tiež úvodom pre tradičné prehliadky Krampus ...

celý článok

Stubai - Jarné prázdniny

Termín:  24.2. - 2.3.2019 1/ Penzion am Rain / Neustift ( 15km od nástupnej stan...

celý článok

PITZTAL: cafeteria nad 3.440 m/n/m

Najvyššie položená kaviareň v Rakúsku.  Do cafetérie vo výške 3.440 m / n /m  sa...

celý článok

Komplexný kúpeľný pobyt light

Kúpeľný pobyt s najväčším počtom procedúr za týždeň  Relax...

celý článok

Pitztal summer card

Od 7. júna 2019 do 13. októbra 2019 Vyskúšajte si každý deň vstup na atrakcie v ...

celý článok

STUBAI : Nová lanovka

3S lanovka Eisgrat zaručuje kratšie čakacie doby, modernú techniku a dodatočný k...

celý článok

Vyhľadávanie

Partneri

Lyžovačka v Mölltaler 

Korutánsko: Mölltaler Gletscher

510 km od Bratislavy

Skutočne najdlhšiu lyžiarsku sezónu v celej krajine – t.j. od konca septembra do začiatku mája – a síce na prvotriednych upravených tratiach a prašane, kam až Vaše dosky dobehnú – ponúka práve tento jediný korutánsky ľadovec. Uvedené fakty „opečiatkovala úradne“ i samotná Spolková krajina Korutánsko – stredisko získalo pečať kvality svojej spolkovej krajiny.

Mölltaler Gletscher ponúka 71 km lyžiarskych tratí (modré 24 km, červené 26 km, čierne 21 km) a popri 7 km dlhej FIS zjazdovej trati ponúka i Snowboard-Funpark a 2,5 km bežeckých tratí v nadmorskej výške 2 200 m. Ak budete unavení, príjemne si oddýchnete v jednej z 3 lyžiarskych reštaurácii strediska. Lyžiarske stredisko Ankogel má 35 km lyžiarskych tratí, 4 vleky a 2 kabínky. Lyžovanie v nadmorskej výške 1 287 – 2 636 m so strednou obtiažnosťou zjazdoviek.

S viac ako 450 cm prírodného snehu na vrchole zimnej sezóny a kompaktnej podložke z umelého snehu môžu lyžiari i snowboardéri vystrájať na tratiach od vrcholnej stanice Schareck až úplne do údolia - na stanicu Schwarzkopflift. Vo výškach od 2100 do 3 122 m láka ľadovec Mölltaler Gletscher s cca 50 km tratí a 9 skvelými možnosťami dopravy na vrchol.

Do lyžiarskeho strediska z údolnej stanice v nadm. výške 1 200 m sa dostanete zubačkou Gletscher Express za necelých 8 minút -lyžiarska škola čaká na medzistanici vo výške 2 200 m. Trať 6-miestnej kabínky Eisseebahn vedie priamo ďalej do stanice v nadm. výške 2 800 m a privedie až k ľadovému palácu „Glaspalast" do horskej reštaurácie Eissee. Najvyššie situovanými dráhami je Gletscher Jet (6-sedačka s bublinou) a 2-sedačka 3000, sprístupňujúce 4 zjazdovky na „kopci" Schareck.

Panoramatická lanovka Klühspies privedie športovcov z Hochwurtenspeicheru nazad do údolnej stanice a na rodinnú zjazdovku, kde sa dá tak nádherne karvovať, že lyžovačka chytí za srdce aj úplné „začiatočnícke nemehlá". „Najhlbší" bod v nadm. výške cca 2 100 m sa nachádza pri 4-sedačke Schwarzkopf, vedúcej priamo ku Weisseehausu. Na medzistanici sú v miernom teréne, vhodnom pre začiatočníkov v prevádzke dva riadne a jeden cvičný vlek, vedúce priamo popri lyžiarskej škole, spríjemňujúce prvé pokusy na snehu.

Ľadovec Mölltaler Gletscher je našim tajným tipom pre snowboarding a freeride v prašane.
Veľkoryso nakoncipované a nepreplnené trate sú pre každého boardéra nezabudnuteľným zážitkom. Ponuka je bohatá, stačí si vybrať - racing, freestyle...

 

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

 

Copyright © 2020 SlovenskyLadovec.sk