CK World Travel

Lyžovačka v Mölltaler 

Korutánsko: Mölltaler Gletscher

510 km od Bratislavy

Skutočne najdlhšiu lyžiarsku sezónu v celej krajine – t.j. od konca septembra do začiatku mája – a síce na prvotriednych upravených tratiach a prašane, kam až Vaše dosky dobehnú – ponúka práve tento jediný korutánsky ľadovec. Uvedené fakty „opečiatkovala úradne“ i samotná Spolková krajina Korutánsko – stredisko získalo pečať kvality svojej spolkovej krajiny.

Mölltaler Gletscher ponúka 71 km lyžiarskych tratí (modré 24 km, červené 26 km, čierne 21 km) a popri 7 km dlhej FIS zjazdovej trati ponúka i Snowboard-Funpark a 2,5 km bežeckých tratí v nadmorskej výške 2 200 m. Ak budete unavení, príjemne si oddýchnete v jednej z 3 lyžiarskych reštaurácii strediska. Lyžiarske stredisko Ankogel má 35 km lyžiarskych tratí, 4 vleky a 2 kabínky. Lyžovanie v nadmorskej výške 1 287 – 2 636 m so strednou obtiažnosťou zjazdoviek.

S viac ako 450 cm prírodného snehu na vrchole zimnej sezóny a kompaktnej podložke z umelého snehu môžu lyžiari i snowboardéri vystrájať na tratiach od vrcholnej stanice Schareck až úplne do údolia - na stanicu Schwarzkopflift. Vo výškach od 2100 do 3 122 m láka ľadovec Mölltaler Gletscher s cca 50 km tratí a 9 skvelými možnosťami dopravy na vrchol.

Do lyžiarskeho strediska z údolnej stanice v nadm. výške 1 200 m sa dostanete zubačkou Gletscher Express za necelých 8 minút -lyžiarska škola čaká na medzistanici vo výške 2 200 m. Trať 6-miestnej kabínky Eisseebahn vedie priamo ďalej do stanice v nadm. výške 2 800 m a privedie až k ľadovému palácu „Glaspalast" do horskej reštaurácie Eissee. Najvyššie situovanými dráhami je Gletscher Jet (6-sedačka s bublinou) a 2-sedačka 3000, sprístupňujúce 4 zjazdovky na „kopci" Schareck.

Panoramatická lanovka Klühspies privedie športovcov z Hochwurtenspeicheru nazad do údolnej stanice a na rodinnú zjazdovku, kde sa dá tak nádherne karvovať, že lyžovačka chytí za srdce aj úplné „začiatočnícke nemehlá". „Najhlbší" bod v nadm. výške cca 2 100 m sa nachádza pri 4-sedačke Schwarzkopf, vedúcej priamo ku Weisseehausu. Na medzistanici sú v miernom teréne, vhodnom pre začiatočníkov v prevádzke dva riadne a jeden cvičný vlek, vedúce priamo popri lyžiarskej škole, spríjemňujúce prvé pokusy na snehu.

Ľadovec Mölltaler Gletscher je našim tajným tipom pre snowboarding a freeride v prašane.
Veľkoryso nakoncipované a nepreplnené trate sú pre každého boardéra nezabudnuteľným zážitkom. Ponuka je bohatá, stačí si vybrať - racing, freestyle...

 

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk