CK World Travel

Lyžovačka v Stubai 

 

Istota lyžovania na tirolskom ľadovci Stubai, blízko mesta Innsbruck

Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher je svojou rozlohou 12 km² najväčším strediskom Rakúska s celoročnou prevádzkou. Svojou polohou vo výške 1 750 až 3 210 m sa od októbra až do júla môže pochváliť absolútnou istotou snehu.
Stredisko je ľahko prístupné zo severu - od Innsbrucku po diaľnici Brennerautobahn až po výjazd Schönberg a napokon ďalších 30 km po Stubaier Bundesstraße až k údolnej stanici Mutterberg.

590 km od Bratislavy -Z Bratislavy ste po diaľnici na vstupe do Stubaiskej doliny za necelých 5hod. jazdy autom a to isto kľudne zvládnete dve malé prestávky na natiahnutie nôh alebo na WC či skvelú kavu, čaj či malú bagetku na niekoľkých Autogriloch alebo reštauráciach po ceste do Innsbrucku - hľavného mesta aplského lyžovania v Rakúsku. Stubaiská dolina sa nachádza totiž 9 km za Inssbruckom v smere na Taliansko - smer Brenero ( Brener).

Typi tratí na ľadovci :
50 km
, 32 km, 6 km a 20 km ski route, 2 km vysokohorské trate pre bežkárov

Stubaitalské údolie je situované v nadmorskej výške od 1000 m n.m. - 1730 m.n.m. / kde je údolná stanica ľanoviek na STUBAIsky ľadovec/a leží 9 km južne od mesta Innsbruck.

 

Stubai a jeho obce


V celej Stubaiskej doline, ktorá má 28km sa nachádzajú štyri samostatné lyžiarské strediska, ktoré možte zlyžovávať na jeden skipas - SUPER SKIPAS Stubai. Nekonečné lyžiarske radovánky sľubuje Stubaiský ľadovec, pre individualistov je optimálny výjazd na svahy a trate strediska  Elferlift priamo v centrálnej dedinke celej Stubaiskej doliny Neustift,   lyžiarsky areál Schlick2000 v dedinke Fulpmes a oblasť Serles na začiatku celej Stubaiskej doliny v dedinke Mieders.

Celkový počet km zjazdoviek v celej doline je viac ako 160km.V doline sa nachádza viac ako 90 km upravovaných bežkárskych tratí a k dispozícií je viac ako 86 km sánkarských tratí, ktoré využívajú deti od 3 rokov po seniorov, čiže ľudia všetkých vekových kategórií. Úžastná je sánkarska dráha v Neustifte v stredisku Elferlift o dĺžke 8,5km a je po celej dĺžke osvetlená. Podľa snehových podmienok v celej doline sa táto sánkarska dráha spúšťa a je v prevádzke každý deň od 9.00 - 16.30 a večerná sánkovačka na osvetlenej trati býva v pondelok, stredu a piatok od 18.00 - 21.00. zapožičanie sánok za poplatok 5€ je možné priamo na údolnej stanici ľanovky Elferlift, pri pokladni, kde sa kupuju lístky na ľanovku.


Všetko sú to tie správne a obľúbené miesta pre rodiny.


STUBAIsky ľadovec získal od nemeckej certifikačnej spolocnosti ADAC 3x za sebou ohodnotenie n.1  stredisko pre rodiny s deťmi z 1 500 lyžiarských stredísk v Európe.
Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher sa svojou polohou vo výške 1 750 až 3 210 m môže pochváliť absolútnou istotou snehu od októbra až do júla.


Na vrchole ľadovca vo výške 3222 m.n.m. sa možte ísť pokochať panoramatickou výhľadkou z plošiny, ktorá je celoročne otvorená/ záleží od poveternostných podmienok, počas nepriaznivého počasia, naľadia a silného vetra, býva plošina z bezpečnostných dôvodov dočasne uzatvorená/. Z plošiny si možte potrieť kopce a končiare Rakuských ľadovcov a kopcov, Talianských dolomitov a čiastočne je vidieť aj nemecké kopce.

Fanúšikov zimných športov očakáva na STUBAIskom ľadovci 5 kabínkových lanoviek, 8 sedačkových lanoviek a 9 vlekov plus cvičné vleky. K dispozícii je 110 km zjazdoviek pre každú výkonnostnú triedu.
50 km ľahkých, 32 km stredne ťažkých, 6 km ťažkých zjazdoviek, 20 km ski route a 2 km vysokohorské trate pre bežkárov. Nechýba ani snowboard-funpark, pretekárske trate s časomierou, dráha pre nafukovacie boby, bežkárska trať. V údolí je ľadová plocha, sánkarská dráha, bežkárske trate.

Pre odvážnych a freeridistov je k dispozícií viac ako 500km tratí vo voľnom teréne / upozorňujeme na lavínové nebezpečenstvá a preto doporučujeme sledovať prognózy počasia a spojiť sa npr. aj s našou CK, ktorá Vám rada zabezpečí certifikovaného horského vodcu na bezpečný zjazd vo voľnom teréne, bez zdravotných následkov a úrazov. Zároveň upozorňujeme na neprecenenie svojich lyžiarských skúseností a hľavne na kvalitnú bezp.výstroj a všetky opatrenia, ktoré môžu zabrániť prípadným poraneniam od najľahších až po smrteľné úrazy/.

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt na ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..


 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk