CK World Travel

Lyžovačka v Schladming-Dachstein 

Najbližšie veľké stredisko!

360 km od Bratislavy

Oblasť Schladming-Dachstein patrí k najväčším lyžiarskych strediskám Rakúska vrátane ľadovca Dachstein v nadmorskej výške 745 - 2 700 m n.m. Moderné lyžiarske centrum pozostáva z niekoľkých obcí a lyžiarskych stredísk. 175 km upravených lyžiarskych tratí, 81 lanoviek a vlekov a 9 lyžiarskych vrcholov. Lákadlom pre mnohých lyžiarov je aj známa „lyžiarska hojdačka" 4 stredísk: Hauser Kaibling - Planai - Hochwurzen - Reiteralm. Navzájom je prepojených 125 km zjazdoviek a 45 najmodernejších lanoviek a vlekov. 100 % lyžiarskych tratí je s umelým zasnežovaním. Schladming je miestom konania Svetových majstrovstiev v alpskom lyžovaní 2013.

V dedinke Schladming sa nachádza zábavné vodné centrum Erlebnisbad. Nájdete v ňom vonkajšie a vnútorné bazény s vodnou šmýkačkou, divou vodou, masážnymi sprchami, plaveckú časť bazéna, sauny, oddychovú miestnosť.Známe ako obľúbené a pulzujúce lyžiarske stredisko, sa dovolenkový región Schladming-Dachstein v lete mení na jeden z najlepších prémiových dovolenkových regiónov Rakúska, vhodných na turistiku.

Pôvodné prírodné scenérie, šťavnaté zelené alpské údolia, nádherné vápencové steny zľadovateného Dachsteinu, nespočetné vrcholy hôr a 300 horských jazier pohoria Schladminger Tauern, ako aj rôznorodé športové a voľnočasové aktivity a štajerská pohostinnosť čakajú na hostí.

Vrcholy hôr s najlepšími, dych vyrážajúcimi výhľadmi v regióne Schladming-Dachstein je možné pohodlne dosiahnuť lanovkami - s letnou kartou Sommercard za nulový poplatok.

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk