CK World Travel

STUHLECK - SEMMERING 

Lyžovačka v Stuhleck - Semmering 

 

 

Stuhleck 

169 km od Bratislavy

 

Lyžovanie Stuhleck-Semmering ( 782 - 1.774 m.n.m.) - najdostupnejšia lyžovačka v Rakúsku pre slovenských lyžiarov. Lyžiarske stredisko sa nachádza pod vrchom Stuhleck 1.783 m a je vzdialené 169 km od Bratislavy , čo zvládnete autom za 1,5 hodiny.
Milovníci lyžovania tu nájdu perfektne upravené zjazdovky, snežný tunel, podzemnú lanovku, nočné lyžovanie pri umelom osvetlení, X fun park, terény dostatočne široké pre carving, 5 km prírodný tobogán. Pekná sánkarská dráha, ľadová plocha, curling, tenisové kurty, plaváreň, sauna dopĺňajú ponuku. Víkendové lyžovanie Stuhleck - Semmering má iba jednu malú nevýhodu, preplnenosť zjazdoviek a lanoviek množstvom Viedenčanov, Bratislavčanov a Budapešťanov, ale vhodne zvolený týždenný pobyt vynahradí preľudnený víkend bezčakacou lyžovačkou počas bežných dní pondelok až piatok.

Región Spital am Semmering-Stuhleck je skutočným rajom pre každého vyznavača lyžovania a snehu. Nechajte sa vyviezť odpájateľnými komfortnými 4-miestnymi a 6-miestnymi sedačkovými lanovkami, niektoré sú vybavené ochrannými krytmi, a vychutnajte si celkom 24 km zjazdoviek so zárukou snehu, pretože všetky svahy na Stuhlecku sú vybavené najmodernejšími zasnežovacími zariadeniami.
Neúnavní lyžiari si môžu deň na lyžiach predĺžiť do neskorých večerných hodín na osvetlenom svahu Slnečného vleku. Do nočnej zjazdovky je zakomponovaný aj celý Snowboard Funpark!
Après-Ski akcie v lyžiarskej chate alebo miestnom lokáli dotvárajú nočnú zábavu.
Stredisko je optimálne vysvietené aj večer, takže Vás nemôže ani škola, ani práca zdržať od výdatnej Shredsession.

Ako alternatívnu zimnú zábavku tu nájdete snowtubingovú dráhu, ktorá je obľúbená predovšetkým u detí. V stredisku sa nachádza ešte 5 km dlhá prírodná sánkarská dráha, ktorá vedie od vrcholovej stanice lanovky Stuhleckbahn k jej medzistanici a je vhodná predovšetkým pre rodiny.

Ešte viac zimných radostí: v stredisku Spital am Semmering okrem zjazdoviek nájdete aj rôzne iné možnosti, ako si spríjemniť dovolenku: klzisko, dráhy pre metanú, udržiavané zimné turistické trasy, tenisovú halu, dve kryté plavárne so saunou a neustále perfektné akcie!

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk