CK World Travel

ŠTAJERSKO - TAUPLITZ 

330 km ( 3 hodiny z BA )

 

Lyžovanie Tauplitz ( 896 - 1.965m ) - lyžiarske stredisko Tauplitz leží v Štajersku na svahoch nad mestečkom Bad Mitterndorf, odkiaľ vedú vleky až na najvyšší vrchol v okolí Lawinenstein (1.965m). Istota snehu vďaka prírodným podmienkam, bežne tu napadne cez 5m snehu a priemer býva okolo 3m prírodného snehu, ktorý vydrží až do jarných lyžovačiek. i moderné zasnežovacie zariadenia sú zárukou zimného športového zážitku i mimo bezchybne upravených zjazdových tratí. K dispozícii je 40km zjazdoviek pre všetkých lyžiarov, preprava v stredisku je riešená 16 modernými vlekmi a lanovkami. Rozširujúce sa športové možnosti strediska ako večerné sánkovanie, telemark, vychádzky so snežnicami, prechádzky na saniach s konským záprahom, jazdy na koni, zjazdy s pochodňami či lezenie na ľade
a nezvyčajné spestrenie v podobe prehliadky miestnej unikátnej soľnej bane z 18. storočia.

Od 2001 do 2003 boli zriadené nové vleky na planine Almplateau (6-sedačková dráha Lawinenstein, 4-sedačková dráha Schneiderkogel, paralelný ťažný vlek Großsee atď). Zjazdovky v oblasti Lawinenstein a Schneiderkogel sú teraz skvele vybavené.
Jedinečnosťou v Rakúsku je dedina Tauplitzalm v nadmorskej výške 1 650 ms asi 1 000 lôžkami pre hostí, útulnými chatami a reštauráciami. Almplateau je v zime zónou bez automobilov, z čoho sa radujú nielen deti.
Ten, kto má rád prechádzky a dlhšie noci, tomu sa vrelo odporúčajú krásne kúpele Bad Mitterndorf. 

Nachádzajú sa tu hotely všetkých kategórií. 

Sezóna začína koncom novembra a trvá do polovice aprila. 

Tauplitz bola do 31. decembra 2014 samostatná obec v Rakúsku v spolkovej krajine Štajersko. 1. januára 2015 bola obec Tauplitz spoojená s dvomi obcami a spojená obec má názov Bad Mitterndorf. 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk