CK World Travel

Lyžovačka v Ischgl/Samnau 

Ischgl - lyžiarske stredisko v Tirolsku
Odpočívajte. Pokiaľ je to možné ...

Hľadáte lyžiarsku oblasť v Tirolsku? Tak ste ju našli! Samnaun Ischgl je jedným z najlepších miest zimných športov v Európe, ak nie sveta.

Zábava v lyžiarskom areáli Arena Silvretta v Tirolsku!
Zábava v Ischgl!

Istota snehu, takmer nekonečné zjazdovky a moderné lanovky - to všetko na vás čaká v Ischgl. Naplánujte si zimnú dovolenku v Arena Silvretta. Lyžiarske stredisko Ischgl Samnaun dosahuje najvyššie známky v európskych testoch vždy pravidelne, Silvretta Arena je v top 10 zvolený po celom svete.

Ischgl, Galtür, Kappl, See - lyžovačka z najlepších, v (k)raji hviezd svetového pohára v Ischgli, dokonalá rodinná pohoda v Galtüre, zážitky pre drobce v slnečnom Sunny Mountain Erlebnisparku Kappl, zimná rozprávka v See - Paznaun = zážitky zo zimy plnej superlatívov!

Ischgl leží v údolí Paznaun 1,377 m nad morom. S viac ako 200 km zjazdových tratí a viac než 40 lanovkových systémov, rezort je jedným z najväčších lyžiarskych oblastí v Alpách. Finále sezóny sa pravidelne oslavuje veľkými popovými koncertami.
90% lyžovanie sa odohráva medzi 2000 mnm 2,872 mnm, a na severných svahoch zaručujeme istotu snehu od konca novembra do začiatku mája.

Ischgl informácie:
-cca. 1500 obyvateľov
-obecná plocha 10,300 ha
-1 predmestie (Mathon)

-11
osád
-jazyk nemčina
-turistické letovisko
Dnes je Ischgl považovaný za jeden z najvýznamnejších a najpopulárnejších stredísk zimných športov v Európe.

Lyžiarsky areál informácie:
-90% z areálu leží medzi 2000 2872 metrov nad morom
-cez 230 km upravených zjazdoviek
-viac ako 20 km lyžiarskych trás
-viac ako 490 snehových diel, ktoré zaručujú sneh na ploche 195 ha umelo upravovaných zjazdoviek

 

Metropola alpského životného štýlu Ischgl

V tirolskom Paznaun sa o superlatívoch nielen uvažuje, tam sa nimi žije.
V zime ponúka perfektný koktajl ponuky zimných športov a zábavy bez páru. Obec Ischgl s 1.500 obyvateľmi má nie nadarmo už desaťročia povesť Eldoráda zimných športov a zábavy od svitu do mrku.
Vrcholom podujatí sú koncerty so svetovými hviezdami priamo na zjazdovkách, ponúkajúce vynikajúcu zábavu a gurmánsku ponuku na útulných rázovitých kolibách s prvotriednou kuchyňou, avantgardnú architektúru a exkluzívnu gastronómiu práve pre lyžiarov. Ischgl je však v prvom rade perfektným lyžiarskym strediskom - mimochodom s najväčším súvislým územím zjazdoviek v Tirolsku (240 km tratí) - s najmodernejšími zariadeniami a istotou snehu až do začiatku mája.
Silvapark Galtür: koncepcia rodinnej dovolenky prinášajúca nové dimenzie
Za pôsobivým názvom Silvapark sa skrýva inovatívna koncepcia, prinášajúca nové dimenzie do spoločného športového vyžitia na snehu, šité na mieru súčasnej rodiny. Celé územie strediska sa člení na špecializované „úseky", umožňujúce každému nadšencovi lyžovania a snowboardovania venovať sa tomu, čo ho najviac teší, radosť z pobytu na vzduchu a snehu, možnosť zdokonaliť sa a okúsiť i dačo nové. V Silvaparku si vyberá hosť podľa vlastnej vyspelosti a kondičky to, čo ho zaujíma a čo je novou výzvou. Pestrosť ponuky tohto regiónu zimných športov je možné objavovať i na vôbec prvom snehovom safari sveta. Romantickým zážitkom plným prekvapení je i nočná lyžovačka na 2 km osvetlenej zjazdovke. Galtür zostáva i napriek akčnosti napokon tým, čím je od vekov: tirolskou horskou obcou, plnou šarmu a tradície vo fascinujúcej vysokohorskej alpskej krajine.

Radosť na lyžiach a zjazdovkách v Kappl a v See

V náručí impozantného sveta veľhôr pozývajú idylické horské obce Kappl a See do sveta radosti na lyžiach, šplhajúceho sa až do nadm. výšky 2.700 m. Priestorné lyžiarske strediská a trate sú pre celú rodinu zárukou nezabudnuteľného zážitku zo šantenia v bielej rozprávke. Park plný zážitkov a slnka Sunny-Mountain v Kappli rozbúši každé detské srdiečko. Tu sa drobce podučia pod odborným dozorom, postupne, s radosťou a správne prvým bezpečným krokom na lyžiach. Úžasné podmienky na zjazdovkách, priateľskosť voči rodinám a jedinečný pomer ceny a služby je lákadlom pre tuzemských i zahraničných hostí na strávenie dovolenky v stredisku See. 33 km tratí pre všetky výkonnostné triedy je zárukou jedinečnej radosti na lyžiach pre úplných začiatočníkov i pokročilých. 

Je to v podstate šialené, rútiť sa na kúskoch dreva alebo malej plastovej veci v krkolomnej rýchlosti do doliny. Ale možno práve preto je sánkovanie tak zábavné. Silvrettaarena v Ischgl ponúka na dĺžke 7 kilometrov razantnú sánkarskú zábavu. Počas noci je dráha, ktorá patrí k najdlhším v Alpách, osvetlená. S väčším pôžitkom sa prevýšenie 950 metrov snáď ani nedá zdolať!  

 

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk