CK World Travel

Lyžovačka v Sölden Őtztal 

Lyžiarsky raj s ľadovcom!
650 km od Bratislavy

Toto stredisko a zároveň usporiadateľ súťaží svetového pohára v lyžovaní FIS, ponúka ako jediné z rakúskych lyžiarskych stredísk až tri trojtisícové vrcholy, dostupné najmodernejšími dopravnými zariadeniami.

Zimné lyžiarske stredisko spoločne so strediskami lyžovania na ľadovcoch Rettenbach a Tiefenbachgletscher , pospájané pavučinou vlekov a lanoviek "Golden Gate to the Glacier" a zariadeniami "Einzeiger", "Seekogl" a "Schwarzkogl" (4-sedačky), je prepojené obežnou 1-lanovou 8-sedačkou "Gletscherexpress". Dobudovaním tejto siete sa vytvorilo rozľahlé, po odbornej stránke mimoriadne zaujímavé a priestranné lyžiarske stredisko.

Aby ste sa nestratili: od výjazdu na diaľnicu A12 Inntal-Autobahnausfahrt Ötztal sa dostanete priamo na cestu prvej triedy smer Sölden (v nadm. výške 1377 m), odkiaľ vedie 15 km panoramatická trasa až do lyžiarskeho strediska na ľadovci Rettenbach-Tiefenbach (od 2674 m do 3255 m n.m.). Pri údolných staniciach lanoviek je parkovísk ako maku.

Z parkoviska Rettenbach (údolná stanica 2674 m) vyvezie 4-sedačka s ochranným štítom hostí na medzistanicu Rettenbachjoch (vo výške 2 995 m). Odtiaľ vedie vlek na Schwarzen Schneid (horná stanica 3167 m) a ďalší vlek ku stanici Karleskogl (horná stanica 3248 m) - odtiaľ vedie priama spojka: 200 m dlhý tunel pre lyžiarov k ľadovcu Tiefenbachgletscher.

Vlek k stanici Seiterjöchl (horná stanica 3032 m) je ďalším spojením k ľadovcu Tiefenbachgletscher. Spojenie je však možné i autom - prejazdom cez najvyššie položený cestný tunel Álp, dlhý 1 750 m. Okrem reštaurácie, spoločenského pavilónu, kiosku, snehového baru, lyžiarskej a snowboardérskej školy a obchodu so športovými potrebami a požičovňou sa môže pochváliť i Európskym centrom pre testovanie zimnej výstroje a servisnou stanicou výrobcu Salomon, so širokým výberom potrieb pre zimné športy.
Sedačka Tiefenbachferner a vlek Tiefenbachkogel sa dočkali náhrady - namiesto nich premáva obežná 8-sedačka (údolná stanica 2793 m, horná 3249 m). Ďalšie lanovky: Seiterkar (sedačka), Mutkogl, Panorama- a Minilift (vleky).
3-sedačka "Seiterkar" spája oba ľadovce, t.j. Tiefenbach a Rettenbach, čím sa stalo toto stredisko lyžovania na ľadovci jediným svojho druhu vo východných Alpách (odborne: Gletscherskischaukel).

 

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

 

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk