CK World Travel

Novinky

Bad Kleinkirchheim - Zimný špeciál

Hotel Kirchheimerhof 4* Lyžovanie za najlepšiu cenu pre rodiny - detský ski...

celý článok

Predvianočná ponuka v Heiligenblut - Grossglockner

1/ Výhodné Balíčky: 3 noci a 3 dňový ski pass v GrossglocknerAkcia je platná od ...

celý článok

Ischgl -Januárová ponuka

Ischgl - najlepšie lyžiarske stredisko 2018 -  vyhlásené lyžiarskym portálom &qu...

celý článok

Pitztal - sezóna 2018 / 2019

Otvorenie sezóny Pitztal Glacier - 15.09.2018 - 05.05.2019Hochzeiger ski area - ...

celý článok

Zima v Ischgl

Ischgl  - Samnaun /Lech - St.Anton  Termín: 16.2. - 23.2.2019 1/ Landhaus /...

celý článok

Kniežatá Tmy

Deň svätého Mikuláša 6. decembra je tiež úvodom pre tradičné prehliadky Krampus ...

celý článok

Stubai - Jarné prázdniny

Termín:  24.2. - 2.3.2019 1/ Penzion am Rain / Neustift ( 15km od nástupnej stan...

celý článok

PITZTAL: cafeteria nad 3.440 m/n/m

Najvyššie položená kaviareň v Rakúsku.  Do cafetérie vo výške 3.440 m / n /m  sa...

celý článok

Komplexný kúpeľný pobyt light

Kúpeľný pobyt s najväčším počtom procedúr za týždeň  Relax...

celý článok

Pitztal summer card

Od 7. júna 2019 do 13. októbra 2019 Vyskúšajte si každý deň vstup na atrakcie v ...

celý článok

STUBAI : Nová lanovka

3S lanovka Eisgrat zaručuje kratšie čakacie doby, modernú techniku a dodatočný k...

celý článok

Vyhľadávanie

Partneri

Lyžovačka v Sölden Őtztal 

Lyžiarsky raj s ľadovcom!
650 km od Bratislavy

Toto stredisko a zároveň usporiadateľ súťaží svetového pohára v lyžovaní FIS, ponúka ako jediné z rakúskych lyžiarskych stredísk až tri trojtisícové vrcholy, dostupné najmodernejšími dopravnými zariadeniami.

Zimné lyžiarske stredisko spoločne so strediskami lyžovania na ľadovcoch Rettenbach a Tiefenbachgletscher , pospájané pavučinou vlekov a lanoviek "Golden Gate to the Glacier" a zariadeniami "Einzeiger", "Seekogl" a "Schwarzkogl" (4-sedačky), je prepojené obežnou 1-lanovou 8-sedačkou "Gletscherexpress". Dobudovaním tejto siete sa vytvorilo rozľahlé, po odbornej stránke mimoriadne zaujímavé a priestranné lyžiarske stredisko.

Aby ste sa nestratili: od výjazdu na diaľnicu A12 Inntal-Autobahnausfahrt Ötztal sa dostanete priamo na cestu prvej triedy smer Sölden (v nadm. výške 1377 m), odkiaľ vedie 15 km panoramatická trasa až do lyžiarskeho strediska na ľadovci Rettenbach-Tiefenbach (od 2674 m do 3255 m n.m.). Pri údolných staniciach lanoviek je parkovísk ako maku.

Z parkoviska Rettenbach (údolná stanica 2674 m) vyvezie 4-sedačka s ochranným štítom hostí na medzistanicu Rettenbachjoch (vo výške 2 995 m). Odtiaľ vedie vlek na Schwarzen Schneid (horná stanica 3167 m) a ďalší vlek ku stanici Karleskogl (horná stanica 3248 m) - odtiaľ vedie priama spojka: 200 m dlhý tunel pre lyžiarov k ľadovcu Tiefenbachgletscher.

Vlek k stanici Seiterjöchl (horná stanica 3032 m) je ďalším spojením k ľadovcu Tiefenbachgletscher. Spojenie je však možné i autom - prejazdom cez najvyššie položený cestný tunel Álp, dlhý 1 750 m. Okrem reštaurácie, spoločenského pavilónu, kiosku, snehového baru, lyžiarskej a snowboardérskej školy a obchodu so športovými potrebami a požičovňou sa môže pochváliť i Európskym centrom pre testovanie zimnej výstroje a servisnou stanicou výrobcu Salomon, so širokým výberom potrieb pre zimné športy.
Sedačka Tiefenbachferner a vlek Tiefenbachkogel sa dočkali náhrady - namiesto nich premáva obežná 8-sedačka (údolná stanica 2793 m, horná 3249 m). Ďalšie lanovky: Seiterkar (sedačka), Mutkogl, Panorama- a Minilift (vleky).
3-sedačka "Seiterkar" spája oba ľadovce, t.j. Tiefenbach a Rettenbach, čím sa stalo toto stredisko lyžovania na ľadovci jediným svojho druhu vo východných Alpách (odborne: Gletscherskischaukel).

 

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

 

Copyright © 2020 SlovenskyLadovec.sk