CK World Travel

Novinky

Kniežatá Tmy

Deň svätého Mikuláša 6. decembra je tiež úvodom pre tradičné prehliadky Krampus ...

celý článok

STUBAI : Nová lanovka

3S lanovka Eisgrat zaručuje kratšie čakacie doby, modernú techniku a dodatočný k...

celý článok

Vyhľadávanie

Partneri

Úvod 

Nádherné zjazdovky, zasnežené svahy a celoročná radosť z lyžovačky na ľadovcoch ... v zimnom raji lyžovania, Rakúsku, si príde každý na svoje.
Nezáleží na tom, či ide o zelenáča alebo profíka - radosť zo zimy je zaručená.
Kto má možnosť voľby má ťažký výber: v Rakúsku u našich juho - západných susedov čaká na Vás viac ako 800 stredísk zimných športov v 71 regiónoch!
Tu na našej stránke nájdete všetky informácie na tému Raj zimných športov - Rakúsko! Špecializujeme sa hľavne na ľadovcové oblasti TIROLSKA,spolu s nimi prinášame ponuky lyžovania v niekoľkých iných špičkových strediskách v Rakúsku.
Lyže, snowboard i bežky sa zídu v Rakúsku po celý rok!
Lyžiarske strediská s celoročnou prevádzkou Vám doprajú radosť z pohybu 12 mesiacov v roku. Menšie rakúske lyžiarske strediská potešia najmä rodiny s deťmi: sú prehľadné, cenovo atraktívne a vybavené všetkým tým, čo majú radi veľkí aj malí šantiaci lyžiari.

Dovolenkové apartmány a domy, plaváreň, reštaurácia, sauny a mnoho iného vám ponúka L&M Ski Travel. L&M Ski travel poskytuje svoje služby nielen domácim, ale aj zahraničným klientom.

V prípade Vášho záujmu o niektorú z našich aktivít alebo služieb nás prosím kontaktujte.

CK je poistená voči insolventnosti v poisťovni Union. Garančný list si môže stiahnuť tu.

Naša CK L&M SKI TRAVEL všetkým svojim klientom odporúča pripoistiť si svoj pobyt v ktorom koľvek lyžiarskom stredisku, pre prípad úrazov. Zároveň na požiadanie klienta, zabezpečujeme a poisťujeme našich klientov v spoluprácií s poisťovňou UNION a.s..

 

Hor sa na sneh na ľadovce TIROLSKA

Ľadovec Stubai

Lyžiarske stredisko Stubaier Gletscher je svojou rozlohou 12 km² najväčším strediskom Rakúska s celoročnou prevádzkou. Svojou polohou vo výške 1 750 až 3 210 m sa od októbra až do júla môže pochváliť absolútnou istotou snehu.
Stredisko je ľahko prístupné zo severu - od Innsbrucku po diaľnici Brennerautobahn až po výjazd Schönberg a napokon ďalších 30 km po Stubaier Bundesstraße až k údolnej stanici Mutterberg.
Z Bratislavy ste po diaľnici na vstupe do Stubaiskej doliny za necelých 5hod. jazdy autom a to isto kľudne zvládnete dve malé prestávky na natiahnutie nôh alebo na WC či skvelú kavu, čaj či malú bagetku na niekoľkých Autogriloch alebo reštauráciach po ceste do Innsbrucku - hľavného mesta aplského lyžovania v Rakúsku. Stubaiská dolina sa nachádza totiž 9 km za Inssbruckom v smere na Taliansko - smer Brenero ( Brener).
Na ľadovci STUBAI je na výber 25 moderných ľanoviek a vlekov, ktoré vás v priebehu 20 min. z údolnej stanice vo výške 1730 m.n.m dostanu rýchlo do ríše 3-tisícoviek. Fanúšikov zimných športov očakáva: päť lanoviek, tri 6-sedačky,jedna 8-sedačka, jedna 4-sedačka, tri 2-sedačky a deväť vlekov plus cvičné dopravníkové pásy a vleky. Štubajský ľadovec má na výber trate v rozsahu viac ako 110 km zjazdoviek pre každú výkonnostnú triedu: od ľahkých a širokých pre nesmelších, až po náročné bubnovky a ťažké trate pre majstrov s kondičkou.

 

Ľadovec Pitztal

Pitztaler Gletscher vyznamenala Spolková krajina Tirolsko pečaťou kvality krajiny Tirolsko pre lyžovanie i snowboarding. Je tréningovým územím národných mužstiev v alpskom lyžovaní a domovom hviezdy zjazdoviek Benniho Raicha.
Od Imstu po údolnú stanicu ľadovcového metra Gletscher-U-Bahn Pitzexpress vo výške 1740 m meria komunikácia Pitztaler Landesstraße 35 km. Cesta Pitzexpressom (s kapacitou vlaku 180 osôb) na hornú stanicu vo výške 2 840 m trvá 8 minút. Stadiaľ vedie najdlhšia lanovka Rakúska, tzv. Pitz Panoramabahn, do výšky 3440 m na vrchol.
Kabínková lanovka dopraví hostí na 3440 m vysokú homolu Zadnej studne, t.j. "Hintere Brunnenkogel" z ktorej je nádherný výhľad na 3774 m vysoký štít "Wildspitze" (najvyššia hora Tirolska) i ďalších 50 trojtisícoviek. Štyri vleky a dvojsedačka premávajú od polovice septembra do začiatku júna. Okrem toho - asi 12 km bežkárskych tratí a jeden snowboardérsky funpark. Toto lyžiarske stredisko disponuje traťami všetkých stupňov náročnosti - od začiatočníkov až po majstrov, ponúka ideálne možnosti na lyžiarske túry (o.i. na Wildspitze), zjazdy až do údolia s vodcom cez ľadovú strž Taschach, ale i lyžiarske a snowboardérske školy.

Ľadovec Rettenbach-Tiefenbach

Toto stredisko a zároveň usporiadateľ súťaží svetového pohára v lyžovaní FIS, ponúka ako jediné z rakúskych lyžiarskych stredísk až tri trojtisícové vrcholy, dostupné najmodernejšími dopravnými zariadeniami. Aby ste sa nestratili: od výjazdu na diaľnicu A12 Inntal-Autobahnausfahrt Ötztal sa dostanete priamo na cestu prvej triedy smer Sölden (v nadm. výške 1377 m), odkiaľ vedie 15 km panoramatická trasa až do lyžiarskeho strediska na ľadovci Rettenbach-Tiefenbach (od 2674 m do 3255 m n.m.). Pri údolných staniciach lanoviek je parkovísk ako maku.
Z parkoviska Rettenbach (údolná stanica 2674 m) vyvezie 4-sedačka s ochranným štítom hostí na medzistanicu Rettenbachjoch (vo výške 2 995 m). Odtiaľ vedie vlek na Schwarzen Schneid (horná stanica 3167 m) a ďalší vlek ku stanici Karleskogl (horná stanica 3248 m) - odtiaľ vedie priama spojka: 200 m dlhý tunel pre lyžiarov k ľadovcu Tiefenbachgletscher.

 

Korutánsko: ľadovec Mölltaler Gletscher

Skutočne najdlhšiu lyžiarsku sezónu v celej krajine - t.j. od konca septembra do začiatku mája - a síce na prvotriednych upravených tratiach a prašane, kam až Vaše dosky dobehnú - ponúka práve tento jediný korutánsky ľadovec. Uvedené fakty „opečiatkovala úradne" i samotná Spolková krajina Korutánsko - stredisko získalo pečať kvality svojej spolkovej krajiny.
S viac ako 450 cm prírodného snehu na vrchole zimnej sezóny a kompaktnej podložke z umelého snehu môžu lyžiari i snowboardéri vystrájať na tratiach od vrcholnej stanice Schareck až úplne do údolia - na stanicu Schwarzkopflift. Vo výškach od 2100 do 3 122 m láka ľadovec Mölltaler Gletscher s cca 50 km tratí a 9 skvelými možnosťami dopravy na vrchol.

Odborníci na sneh až do výšky 3 000 m. n. m. so zárukou slnka a nízkych cien: takéto dobré zimné vyhliadky nájdete na južnej strane rakúskych Álp. Mölltalerský ľadovec a vrch Ankogel sú najvyššie položenými lyžiarskymi strediskami rakúskej spolkovej krajiny Korutánsko s maximálnou zárukou snehovej pokrývky.
Dve miesta, dve lyžiarske strediská a jeden skipas

Obe príjemné obce Flattach a Mallnitz boli predurčené na vyššie ciele: ležia na úpätí najvyššieho vrchu Korutánska, Mölltalerského ľadovca a vrchu Ankogel. Útulné, pohostinné a absolútne orientované na dokonalú zimnú dovolenku, ponúkajú skvelý pomer ceny a služieb.
Viacdňové skipasy z lyžiarskych stredísk sú zároveň lístkami typu ski hit - umožňujú lyžovanie v oboch lyžiarskych strediskách a aj vo východnom Tirolsku.
Vo vzdušných výškach je všetko iné a aj oko si žiada potešenie: určite stojí za to, aby ste sa rozhliadli, v zornom poli sa vám totiž objavia velikáni pohoria Vysoké Taury (Hohe Tauern) s najvyššími vrcholmi Rakúska.

Copyright © 2022 SlovenskyLadovec.sk